ROTA

Açısı ve Yönü Ayarlanabilen

Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemi 

CE Normlarında Yerli Üretim

ROTA

ŞEBEKE BAĞLANTISI VE KABLOLAMA İHTİYACI DUYMAYAN YERLİ ÜRETİM ROTA

Şebeke bağlantısı ve kablolama gerektirmeyen ROTA, ışık kaynağına ihtiyaç duyulan her yere rahatça taşınabilir ve kurulabilir. Kazı, kablolama, dolgu ve sonrasında peyzaj işlerinin gerekmediği kolay kurulum ve az bakım gerektiren ROTA uzun yıllar ışık kaynağınız olacaktır. Çok hafif olan alüminyum yapısı ile istenilen yere kolayca taşınabilir.

Yerli ArGe olanakları ve yerli iş gücü ile tasarlanmış olan ROTA, tüm kontrol ünitelerini ve sürücüleri aynı elektronik kart üzerinde verimli bir şekilde çalıştırır. Patentli  yazılımları ve yüksek teknolojisi ile akülerini ve solar panelini çok etkin kullanır.

IoT UYUMLU KABLOSUZ HABERLEŞME SEÇENEKLERİ

Opsiyonel olarak üzerine eklenebilen GPRS bağlantısı ile cihaza istenilen yerden ulaşabilir ve kontrol edebilir. Sensorler için uyumlu tasarlanan kontrol kartları sayesinde istenilen veriler toplanarak bir merkeze ulaştırılabilir. Bu sayede dışarıdan herhangi bir bağlantı veya güce ihtiyaç duymayan ROTA kendi gücünü güneşten alarak IoT uyumlu hale gelir. İhtiyaç duyulan verileri ortamdan toplar ve istenilen yere kablosuz aktarır.

YERLİ MÜHENDİSLİK YÜKSEK KALİTE VE TEKNOLOJİ

ROTA modeline ait tüm elektronik tasarım, donanım, gömülü sistem yazılımları, mobil uygulamalar, mekanik tasarımlar, doğrulama testleri ve üretim yerli mühendislik çalışmaları ile yapılmaktadır. MPPT algoritması ile çalışan güneş enerjisi çeviricisinin verimi %97.4’e kadar çıkmaktadır. Kullanılan yüksek kaliteli güneş panellerinin verimleri ise %22 ve üzerindedir. ROTA modelinin güç değerlerine uygun olarak yüksek kalitede DC-DC LED sürücüler tasarlanmış ve verimleri %94 kadar çıkmaktadır.

%100 Yeşil Enerji, Sıfır Karbon Salınımı

ROTA enerjisini tümüyle güneşten alır, karbon salınımı yapmaz.
UZAKTAN KONTROL VE HABERLEŞME SEÇENEKLERİ

Kablosuz haberleşme (Bluetooth-Wifi-GPRS) ile cihazı uzaktan izleme ve kontrol edebilme olanağı vardır. Cep telefonuna kurulan bir arayüzü programı ile kullanıcılara cihaz bilgilerine ulaşma, kapatıp açma ve dimleme olanağı sağlanmıştır.

Sistem üzerinde 2 yıllık uyarı ve veri saklama özelliği vardır, geriye doğru cihazda oluşan uyarıları bilgisayara indirerek inceleme imkanı sağlanmıştır.

Opsiyonel olarak takılabilen hareket algılayıcılar ile ışık şiddetinin ayarlanması çevrede bulunan nesnelere göre değiştirilebilir.

 

ROTA

MODELLER:

ROTA
MODELROTA 350ROTA 400
AydınlatmaYOL/ALAN – a/simetrik 60°/120°/150°YOL/ALAN – a/simetrik 60°/120°/150°
Lümen4000 lm4800 lm
Renk Sıcaklığı3000-6000K3000-6000K
Koruma SınıfıIP65IP65
AküLityumLityum
Otonomimin. 2 günmin. 2 gün
Çalışma Sıcaklığı-20°C  +60°C-20°C  +60°C
Direk Boyu3.5m4m
Ağırlık23.0kg24.5kg
YENİ NESİL – GÜVENİLİR VE UZUN ÖMÜRLÜ LİTYUM AKÜLER
Sistemde yeni nesil uzun ömürlü ve yüksek doldur boşalt döngüsüne sahip Lityum aküler kullanılmaktadır. Akü ömürleri minimum 10 yıl olacak şekilde tasarlanmıştır. %100 deşarj ile 3000 den fazla doldur-boşalt yapısına sahiptirler. Çarpma, delinme veya yüksek sıcaklığa karşı patlama, gaz veya sıvı salınımı yapmazlar. -20ᵒC ye kadar çalışma imkanı sağlamakla birlikte ürün içi ısıtma ve izolasyon tekniği ile -40ᵒC ye kadar çalışma olanağı bulunur.
RENK SEÇENEKLERİ

İstenilen RAL kodu ile farklı renk seçenekleri uygulanabilir. Cihazın dış gövde parçalarının her birinin farklı renklerde boyanması imkanı vardır.

ÖLÇÜLER:

ROTA 350

ROTA 400

ISO9001 & CE NORMLARINDA TÜMÜYLE YERLİ ÜRETİM KALİTESİ

Park ve Bahçeler
Yürüyüş Yolları
Askeri Alanlar, Sınır Bölgeleri
Duraklar ve Bekleme Alanları
Hastane Bahçeleri için Acil Aydınlatma
Afet Toplanma Alanları
Sokak ve Caddeler
Kampüs, İşyerleri ve Fabrika Dış Alanları

 • Akü grubu
 • Armatür grubu
 • Elektronik Kontrol kartları
 • Havalandırma Ünitesi
 • Kablosuz Haberleşme (Wifi/Bluetooth/GPRS) (Opsiyonel)
 • Hareket algılayıcılar (Opsiyonel)
 • Sıcaklık, Nem, Basınç ve Hava kalitesi Sensörleri (Opsiyonel)

 • 10W-25W LED seçenekleri
 • Kablosuz haberleşee Bluetooth/Wi-Fi/GPRS
 • Mobil kontrol uygulaması – Android
 • Gerçek zaman ayarlı aydınlatma kontrolü
 • RAL kodu ile renk seçenekleri

ROTA